Choď na obsah Choď na menu
 


2012 – rok Projektu203

10. 12. 2012

 

2033.jpg 

 

 

Znova sa nám končí rok a je čas zhrnúť všetky aktivity projektu za toto obdobie.

Musím povedať, že tento rok bol zasa veľmi plodný už od prvých januárových dní až po tieto posledné decembrové. Rok sa začal nahrávaním a programovaním albumu Illegal v novom programe Cubase Artist 6. Bola to naozaj veľká škola a výsledok bol nad očakávania.

Po ukončení nahrávania nasledovala malá pauza počas ktorej uzrel svetlo sveta projekt Karel Kryl Tribute. Tento zaujímavý projekt obsahoval 3 skladby + 3 videá. Samozrejme, že sa tieto elektronické verzie starých Krylových klasík stretli aj s kritikou, ale s tým sa počítalo hneď od začiatku nahrávania. Po ukončení projektu Karel Kryl Tribute nasledovala veľká videosession ku albumu Illegal. Do prác sa naplno zapojil aj orthphotography a skvelý výsledok na seba nenechal dlho čakať. V mesiaci jún vyšiel dovtedy najväčší projekt celého Projektu203. Aj keď na internete sa objavili iba 3 videa, DVD obsahovalo omnoho viac videí a bonusového materiálu.

Zdalo by sa, že pre Projekt203 nastala po albume Illegal doba spánku, ale opak bol pravdou. Na konci augusta vychádza singel My job, ku ktorému uzrelo svetlo sveta aj dosť provokačné video. Najprv sa zdalo, že ho na youtube zrušia, ale do teraz sa tak nestalo.

Všetky tieto aktivity by sa dali nazvať miernym šumením, lebo ku koncu augusta sa začal pripravovať doposiaľ naozaj najväčší, najkomplikovanejší a hlavne najkontroverznejší projekt s názvom Political. Projekt203 a orthphotography znova spojili sily a pracovali neúnavne každý deň, každú noc a vždy, keď to bolo aspoň trocha možné. Nekonečné stretnutia, dlhé a únavné videosessions, prepracované nahrávanie audia, do detailov prepracovaná photosession ...... proste Political. Aj keď tento album uzrie svetlo sveta až v ku koncu januára 2013, od prvého dna roka 2013 budú postupne zverejňované single a videá k nim na youtube.

Samozrejme to ešte nie je koniec. Ako čerešničku na torte sme pripravili a nafilmovali video ku skladbe Predvianočná. Po dlhom čase trocha úsmevné video odkazujúce na tradície a Vianočné sviatky. Táto skladba by sa mala objaviť v pripravovanom projekte na jar. Vianočná verzia ale z pochopiteľných dôvodov vyšla už teraz.

Tak a to je na tento rok všetko. Projekt203 s orthphotography si nedali pauzu a môžem s istotou zaručiť, že ani v roku 2013 nebude žiadna pauza. Čakajú nás asi 4 pripravované projekty a ešte mnoho iného. Teraz chcem zaželať všetkým ľuďom pokojne Vianoce a ešte pokojnejší Nový rok.A nezabudnite, že 1.1.2012 začína projekt Political a s ním aj úvodné video !!!