Choď na obsah Choď na menu
 


Prezentácia albumu Illegal

11. 6. 2012

 

 

Ďalší album pomaly uzrie svetlo sveta a je načase sa doňho ponoriť aj cez túto krátku prezentáciu. Tento album som robil za pomoci nového softvéru Cubase a je to aj poznať. Celkovo práca na albume bola zaujímavejšia, lebo možnosti, ktoré nový soft ponúka sú naozaj široké. Ale poďme ku obsahu. Album Illegal rozoberá tému o ktorej sa stále mlčí a v tejto spoločnosti je stále tabu.

 

Intro (Padlý Anjel ) – je to vlastne krátka ukážka pôvodnej skladby, ktorá je na albume. Je to rýchla inštrumentálna skladba.

 

Zvrhlá Seansa – Mohutná basová linka, ktorá sprevádza skladbu po celý čas jej trvania je predzvesťou jej temného obsahu. Pomalá skladba, ktorá sa pri refréne pocitovo zrýchli je asi ten najsprávnejší začiatok albumu. Nielen audio, ale aj video je pomalé, temné a ťažko čitateľné. Je právom prvý singel k albumu.

 

Padlý Anjel – tempo sa odrazu veľmi zrýchli a obsah začína byť čitateľný. Nadupaná skladba s jasnou melódiou a textom. Druhy singel k albumu.

 

 Láska a Trest – podobne rýchla skladba a tretí singel. Počas slohy zvukovo trocha minimalistická, ale v refréne je zvuk mohutnejší. Natáčanie videa pre túto skladbu bolo zatiaľ najnáročnejšie v celej histórii projektu. Našťastie koniec bol úspešný.

 

 Posledná Romanca – zvukovo veľmi jednoduchá skladba. Povodne viacej „trancová“, ale po miernych úpravách znie trocha jemnejšie. Zaujímavosťou je fakt, že natáčanie videa sa kvôli zlému počasiu presúvalo asi pol roka.

 

Nenávidí – ďalšia rýchla skladba. Týraná osoba pomaly prestáva milovať a začína nenávidieť.

 

 Útek Nikam – skladba, ktorá ukončuje filmový príbeh na DVD. Podľa názvu sú jasné pocity aj obsah. Človek zrazu zistí, že chce ujsť, ale nemá kam. Rýchle tempo a temne krutý text sú súčasťou tejto skladby, ktorá je tak bolestivo pravdivá.

 

Krásne Násilná – pokus o rockovú skladbu. Pokúšal som sa zo softu vytlačiť čo najrealistickejší gitarový sound. Či sa mi to podarilo, je na posúdenie iných. Video ku skladbe sa nachádza na bonusoch k DVD.

 

Hra na Smrť – skladba je taký zvukový experiment. Mohutné bicie a k tomu zmutované elektronické zvuky + spev.

 

Bozky Ktoré Bolia – „žiadna viera...v srdci diera...a umiera“ – úryvok z refrénu záverečnej skladby. Jedna zo zvukovo jemnejších na albume. Obsahovo smutná a krutá.

 

 

Zvuková ukážka albumu