Choď na obsah Choď na menu
 


Prezentácia albumu Tatiana - 1.časť

13. 2. 2009

 

Obrázok

 

 

Intro – Dlho som rozmýšľal, či nahrať na začiatok albumu intro, alebo nie. Ale zvíťazilo presvedčenie,  že tento album Intro potrebuje. Nastaviť pochmúrnu náladu hneď na začiatok.

 

 Gilotína – Je to také prosenie o milosť, keď sa človek dostane vo vzťahu až na samé dno a pre slepú lásku k tomu druhému si prestáva vážiť samého seba. Vie, že všetko je stratené, ale to ho neodradí od prosenia a zhadzovania samého seba.  Zvukovo je to pomalšia skladba a úvodná basová linka sa Vám svojou otravnou agresivitou zaryje do hlavy a nie a nie sa jej zbaviť.  Treba si predstaviť zvuk pokazeného vysávača zmutovaný s nejakou divnou basovou linkou. Ano, toto všetko je možné na KORG-u TR61. Skladba má silný a dlhý refrén.

 

Tak To Spáľ – Pokračovanie nálady z predchádzajúcej skladby. Človek zmierený s koncom vzťahu.  Pomalá skladba, ktorú vedie nevýrazná basová linka a dopĺňajú zvuky sláčikových nástrojov.  

 

Prosím Odíď - ...a znova pokračovanie nálady z predchádzajúcich skladieb. Ďalšie prosenie, ale už nie o vzťah, ale o pokoj. O pokoj v duši ktorý neprichádza a tak skoro ani nepríde. Skladba je trochu rýchlejšia, temnejšia a vedená veľmi výraznou basovou linkou, ktorá je dominantná po celú dĺžku skladby. Ako hĺbky, tak aj výšky sú programovane spomínanou  linkou. Atmosféru skladby výstižne dotvára zvuk bicích.

 

Tatiana – Totálne uvedomenie si toho, že človek dopadol na samotné dno. Hanbí sa a zároveň má veľký strach pozrieť sa do zrkadla. Už v sebe nenosí nádej, ale nenávisť. Je schopný ukončiť svoj život a týra ho nekonečné trápenie pocitu, že sklamal samého seba. Elektronicky pulzujúca skladba, ktorá sa v refréne napumpuje a exploduje. Zatiaľ jeden z najlepších textov, čo sa mi podarilo zložiť.

 

Bolesť, nenávisť a smrť. ....tak by som nazval prvú časť albumu, ktorú uzatvára skladba Tatiana.