Choď na obsah Choď na menu
 


Videossesion 29.8.2012

31. 8. 2012

 

29.8.2012 sa uskutočnila prvá videosession k pripravovanému albumu.

A ako to všetko prebiehalo?

Dá sa povedať, že to bola skoro náhodná akcia, lebo pôvodný termín natáčania mal byt až o niekoľko dní. Dôvodom zmeny termínu bola predpoveď počasia, ktorá nám moc nepriala.

Ranné vstavanie o 4:30 bolo kruté, ale vidina krásne stráveného dňa to všetko napravila. Najprv nasledovalo stretko tvorcov projektu (Ondrej P., Marcel O.), pri ktorom sme dali konzumu jasne najavo, že dnes bude musieť byť ticho zalezený, lebo Projekt203 vyšiel do ulíc. Cesta autom na ďalšie miesto určenia nás trocha znekľudnila, lebo začalo mierne pršať, ale našťastie sa to umúdrilo a prestalo. Zhodli sme sa na fakte, že dážď na nás poslal konzum (svine!!!). Na mieste určenia nás už čakala hlavná hviezda dňa Paťka. Skoré vstávanie jej tiež robilo problémy, ale zachovala sa ako 100 percentný profesionál a nenechala na sebe nič poznať. Čo ale nemení nič na fakte, že keby mala pri sebe bodnú zbraň, tak určite príde k dvojnásobnej nešťastnej náhode. Na miesto natáčania sme dorazili asi o 30 minút a začali zhmotňovať naše myšlienky. Samozrejme nič nešlo dokonale, lebo nás rušili autá, ktorých bolo snáď dvesto. Nerozumiem, čo tam o takej skorej rannej hodine a ešte k tomu cez štátny sviatok robilo toľko áut. Čo nemajú doma čo robiť a musia nám kaziť zaber? Našťastie na ostatných miestach sme mali pomerne pokoj, tak sa dalo pracovať. Za kameru som sa postavil ja, ale zábery sme konzultovali spoločne s Marcelom, ktorý mal na starosti ešte fotografovanie. Herečka Paťka bola naozaj skvelá a spolupracovala na 203 percent. Hlavne keď po celú dobu natáčania nevedela presne do čoho ide a niektoré scény boli naozaj ťažké. S Marcelom sme sa zhodli, že nepovedať Paťke celý obsah scenára bol geniálny strategický ťah, lebo riskovať, že nám taká skvelá herečka utečie priamo z natáčania sa nám naozaj nechcelo. Na natáčaní bol prítomný aj catering o ktorý som sa staral ja. To bol asi najslabší bod celého dňa, lebo moc velký úspech nemal. Nakoniec ale všetci ochutnali (asi zo slušnosti ). Celé filmovanie trvalo asi 8 hodín a myslím, že sme natočili naozaj skvelý materiál. Samozrejme na každom z nás boli vidieť známky únavy, ale všetci sa zhodneme na tom, že to stálo za to.

A co napisat na zaver?

Marcela a seba chváliť nebudem, keďže nás chvália naše počiny . Hlavne pre nás dvoch sa práca na tomto projekte ani zďaleka nekončí. Máme toho pred sebou ešte veľmi veľa.

Ale chcem sa v mene projektu veľmi srdečne poďakovať Paťke za ochotu, prístup a hlavne odvahu s nami spolupracovať. Pevne dúfam, že to nebolo posledný krát. (Paťka nám totiž prezradila, že má doma ťažké boty (kanady), v ktorých by si chcela ešte niečo zahrať).

Ešte raz veľká vďaka Paťi!!!

 

See you next time.

 

 

_mg_7064r-small.jpg