Choď na obsah Choď na menu

Tlačová správa k vydaniu kompilácie Replay 2000-2016

1. 4. 2019

Elektro-popové zoskupenie Projekt203, pôsobiace v súčasnosti v zložení Ondrej Pešek, Sissi Enns a Marcel Orth, vydáva dnes kompiláciu svojich najväčších hitov z rokov 2000 až 2016. Novinka s názvom Replay 2000-2016 prináša priaznivcom elektronickej hudby 19 skladieb, ktoré kapela zložila a nahrala za 16 rokov od začiatku ich hudobnej cesty.

"Keď sme vydali album Vírus, ozvalo sa kopec ľudí. Hovorili, že je síce pekné, že sme spravili bodku za našou tvorbou a ohlasujeme nový začiatok, ale že by radi doma počúvali i to, čo bolo pred ňou, teda staršie skladby, ktoré hrávame na koncertoch a ku ktorým sa nevedia dostať, nemôžu ich nikde zohnať a stiahnuť si ich. Rozhodli sme sa teda k tomuto kroku a nahrali sme naše staré pesničky v profesionálnom zvuku," približuje motiváciu skupiny jej líder Ondrej Pešek. Fanúšikovia formácie si tak konečne budú môcť vypočuť tracky ako Sirény, Vlčia svorka, Odistený granát a mnohé ďalšie vo vysokej kvalite.

Kompilácia vznikala zhruba päť mesiacov, nahrávali ju v štúdiu a skúšobni Projektu203. O mix a mastering sa postaral šikovný Lukáš Sadloň z nahrávacieho štúdia a vydavateľstva TC Lemons. "Lukáš zvládol svoju prácu naozaj skvele a skladby zmastroval k našej veľkej spokojnosti. Už teraz sa tešíme na ďalšiu spoluprácu," hovorí Ondrej.  

Staré veci

Vizuál novinky sa zrodil tradične v rukách fotografa formácie Marcela Ortha. "Všetky promo fotky aj booklet sú nafotené v našej skúšobni Bunker. Vizuál znázorňuje pohľad do pivnice a triedenie starých vecí. Kompilácia mala totiž pracovný názov Staré veci a presne to sme aj so skladbami robili, oprašovali sme ich a nanovo nahrávali," približuje Pešek.  

Novinka je už v tejto chvíli dostupná na portáli bandcamp.com a počas apríla ju záujemcovia nájdu aj na streamingových službách Spotify, iTunes či Deezer a na YouTube. Projekt203 album zároveň naživo predstaví už 27. apríla, keď ich čaká veľký koncert v bratislavskom Hopkirku, kde zahrajú všetky skladby z novej štúdiovky. Po ich vystúpení sa návštevníci klubu budú môcť zabaviť ešte na elektro afterparty s názvom Cyber Heresy pod taktovkou DJ Dr. Love & DJane Divy Violent.